Spotkanie z mieszkańcami Radomska na temat planów modernizacji Zakładu Ciepłowniczego

W dniu 8.08.2023 r. w Urzędzie Miasta Radomska odbyło się spotkanie zorganizowane przez Pana Prezydenta Radomska Jarosława Ferencadotyczące planów modernizacji Zakładu Ciepłowniczego w Radomsku.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta Radomska Prezydent Radomska Jarosław Ferenc wraz z Prezesem PGK Zbigniewem Rybczyńskim przedstawili mieszkańcom Radomska plany inwestycyjne miejskiej Ciepłowni, w tym dotyczące rozbudowy ciepłowni o kocioł na przetworzone odpady komunalne (RDF i preRDF).

W trakcie burzliwej dyskusji pojawiało się wiele pytań i wątpliwości, na które na bieżąco odpowiadali Prezydent Jarosław Ferenc, prezes PGK oraz przedstawiciele Spółki.

Więcej informacji na temat spotkania jest pod poniższym linkiem:

https://www.radomsko.pl/aktualnosci/2797-cieplo-z-odpadow

(fot. Urząd Miasta)

Wczorajsze spotkanie, dotyczące rozbudowy ciepłowni, to nie jedyne zaplanowane spotkanie. Kolejne z udziałem specjalistów (m.in. prof. dr hab. inż. Grzegorza Wielgosińskiego Politechniki Łódzkiej, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska), a także wskazanych przez przeciwników inwestycji, odbędzie się we wtorek 26 września br w Miejskim Domu Kultury, na które już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta Radomska.

Przy okazji przypominamy, że o planowanej rozbudowie ciepłowni, m.in. o instalację termicznej obróbki odpadów komunalnych PGK informowało już w marcu br na konferencji prasowej.