POZNAJ INSTALACJĘ TERMICZNEGO PRZEKSZTAŁCANIA ODPADÓW

Podczas ostatniego spotkania z mieszkańcami 26 września, uczestniczący w spotkaniu rzecznik prasowy ProNatura Sp. z o.o. w Bydgoszczy Pan Piotr Kurek zaprosił mieszkańców Radomska do zapoznania się i zobaczenia na własne oczy, jak działa Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów.

Postanowiliśmy skorzystać z tego zaproszenia, choć bydgoska instalacja jest instalacją trochę innego typu niż ta, którą planujemy uruchomić w Radomsku, gdyż oprócz paliwa alternatywnego (RDF, pre-RDF) spala ona pozostałe wytworzone przez mieszkańców odpady, czyli to wszystko co zostaje odebrane z kontenerów.

Chcemy pojechać właśnie do Bydgoszczy z uwagi na to, że:

  • jest to jedna z pierwszych polskich instalacji,
  • trzecia pod względem wielkości (mocy przerobowych) z tych funkcjonujących w Polsce oraz
  • ze względu na technologię.

Bo, jeżeli ta w Instalacji w Bydgoszczy jest bezpieczna i spełnia wszystkie restrykcyjne normy (można to zaobserwować na stronie firmy – u dołu strony jest pasek z uaktualnianymi on-line danymi), to tym bardziej ta planowana w Radomsku taką będzie – bo jest nowocześniejsza i nie będzie spalała całości odebranych odpadów, a jedynie powstałe z frakcji nadsitowej (tzw. odpady resztkowe) paliwo alternatywne RDF.

Chętnych do przekonania się na własne oczy, że planujemy tylko bezpieczne rozwiązania zapraszamy do zgłaszania się do Działu Promocji i Rozwoju w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w siedzibie Spółki przy ul. Stara Droga 85 w Radomsku (I piętro, pok. 116) oraz mailowo na adres: promocja@pgk-radomsko.pl przesyłając prośbę o kontakt z zaznaczeniem, że jest się osobą zainteresowaną udziałem w wyjeździe studyjnym wraz z wypełnionym formularzem lub też dzwoniąc pod nr 44 683 06 30.

Wyjazd odbędzie się w dniu 28 listopada w godzinach porannych (szczegóły zostaną podane uczestnikom), by wziąć w nim udział konieczne będzie podanie wszelkich niezbędnych do ubezpieczenia danych i wyrażenie zgód związanych z ochroną danych osobowych i wizerunku. Uczestnicy zostaną powiadomieni o szczegółach przez pracowników organizatora .

A jeśli ktoś z Państwa nie będzie mógł fizycznie uczestniczyć w spotkaniu, to bydgoski Zakład umożliwia odbycie spaceru wirtualnego. Ale wiadomo, że to nie to samo!

Dlatego, jedźcie z nami!

Ilość miejsc jest ograniczona, zatem kto pierwszy ten lepszy 🙂